Aktuálně


POSLEDNÍ NOVINKY NA NAŠEM FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

TOUR JARO 2024 - KLIKEJTE

TOUR JARO 2024 - ZASTÁVKY

NOVÝ ČLÁNEK O VLAKU A PROHLÍDKY V PRAZE-JINONICÍCH

NOVÝ ČLÁNEK O PROTIDROGOVÉM VLAKU NA NOVINKY.CZ

TERMÍNY PROHLÍDEK PRO ŠKOLY A VEŘEJNOST V PRAZE-JINONICÍCH:
10. 1. 2024
25. 1. 2024
6. 2. 2024
16. 2. 2024
22. 2. 2024
28. 2. 2024

Nutné předem se objednat na e-mailu valkova@revolutiontrain.cz.

ZEITZ – VIDEO

ZEITZ - REPORTÁŽ

TOUR PODZIM 2023 - KLIKEJTE

ČESKÁ TELEVIZE V NAŠEM VLAKU - BOHUMÍN

VSTUP DO VLAKU

DRUHÝ A TŘETÍ VAGÓN

ZÁVĚR PŘÍBĚHU

SYSTÉM PREVENCE 3.0 NA MEZINÁRODNÍ KONFERENCI NOVÉ ČESKO 2023

V Praze se konala významná mezinárodní konference o protidrogové prevenci. Unikátní český projekt měl hlavní roli.

V Praze byl položen základ unikátního česko-německo-islandského systému PREVENCE 3.0. Stalo se tak v rámci největší konference v Česku zaměřené na primární protidrogovou prevenci. Osou systému bude propojení českého zážitkového projektu REVOLUTION TRAIN a "islandského zázraku" v boji proti dětskému alkoholismu. Konference, která se 30. listopadu konala v Betlémské kapli v Praze, se zúčastnili zástupci více než stovky měst z Česka, Německa, Belgie, Islandu, Rakouska, Slovenska a Polska.

Kompletní tisková zpráva ZDE – klikejte

DOBRÉ RÁNO S AUTOREM PROTIDROGOVÉHO VLAKU


I. DÍL
II. DÍL
III. DÍL

OSNABRÜCK, ANKUM – VIDEA

OSNABRÜCK - REPORTÁŽ

ANKUM - POZVÁNKA

TOUR JARO 2022 - PRAHA 5

TISKOVÁ KONFERENCE – DĚTI ZPÁTKY NA HŘIŠTĚ

Nadační fond NOVÉ ČESKO představil dnes poslední část unikátního systému PREVENCE 2.0, díky kterému se děti budou v postcovidové době vracet ke zdravému způsobu myšlení. Prezentace se zúčastnili Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D., přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK a FN Motol a za Nadační fond Pavel Tuma.

Základem systému je propojení interaktivních hřišť, komunitních kluboven a pozitivní motivace ke konání dobrých skutků. Na tiskové konferenci byl představen model RT HUBu a počítačového hřiště.

Pavel Tuma, autor preventivního programu REVOLUTION TRAIN (RT) shrnul dosavadní úspěchy tohoto projektu, jehož základem je multimediální vlaková souprava zaměřená na primární prevenci – tabák, alkohol, nelegální návykové látky a závislosti. Pavel Tuma uvedl: „Doposud program navštívilo v celkem 4 zemích více než 200 000 návštěvníků. S projektem slavíme úspěchy v Německu, kde se program stává pevnou součástí lokální prevence.“

Kompletní tisková zpráva ZDE – klikejte

Vizualizace RT HUB a RT INTERAKTIVNÍ HŘIŠTĚ - klikejte

PREVENCE 2.0 – DESATERO

KOMPLETNÍ TOUR PODZIM 2021 – KLIKEJTE

SKVĚLÁ JÍZDA NĚMECKEM JE ZA NÁMI - 12 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ NEJEN V SASKU, DURYNSKU, HAMBURKU ČI BERLÍNĚ

ŠLESVICKO-HOLŠTÝNSKO

NDR RADIO A TV - KLIKEJTE ZDE

Odstartovali jsme v další německé spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko, v těsném sousedství Hamburku. Na tiskovou konferenci ve městě Norderstedt dne 18. 10. dorazilo přes 80 lidí. Místní team zaškolený v Praze se práce zhostil s nadšením.

DURYNSKO

MDR FERNSEHEN - KLIKEJTE ZDE

REVOLUČNÍ INVESTICE DO BUDOUCNOSTI DĚTÍ A MÍSTNÍCH KOMUNIT

Na podzim roku 2016 byl Annaberg-Buchholz prvním městem, ve kterém mohli žáci, žákyně a rodiče s dětmi navštívit REVOLUTION TRAIN. Všichni, kteří se na příjezdu Protidrogového vlaku podíleli, snili tehdy o německém vlaku pro německé děti a jejich rodiče. Ta chvíle nastala nyní, protože kapacita současné vlakové jednotky je plně vyčerpána 180 partnerskými městy ve 4 státech Evropské unie, do kterých se vlak pravidelně vrací.

Na tiskové konferenci konané dne 27.9. za podpory SPARKASSE a města Annaberg-Buchholz, představil Pavel Tuma vize výstavby a financování verze REVOLUTION TRAIN 2.0.

ZASTÁVKY V NĚMECKU

Školy z Erfurtu jezdí od 30. září na nádraží v Neudietendorfu. Celkem přijede přes 2700 dětí. Vstup do vlaku je pro návštěvníky opět zdarma díky společnosti SuPEr e.V. Regionální ředitel DAK Marcus Kaiser potvrdil, že zdravotní pojišťovna i letos sponzoruje zastavení REVOLUTION TRAIN.

42 MĚST BĚHEM JEDNÉ TOUR - NĚMECKO, ČESKO I SLOVENSKO

ÚSTÍ NAD LABEM, MOST, CHOMUTOV

Za podpory Ústeckého kraje a zdravotní pojišťovny RBP ve dnech 14.-15.6. náš vlak zastavil na stanici Ústí nad Labem. Po dlouhé pauze jsme mohli zahájit červnovou Tour v krajském městě tiskovou konferencí a následným workshopem pro zástupce měst.

Právě díky finanční podpoře Ústeckého kraje jsme mohli pořídit výkonnější a úspornější elektrocentrálu, která zásobuje vlak elektrickým proudem. Od zdravotní pojišťovny RBP zase děti obdržely drobné dárečky.

Nášemu týmu zase dodávají energii reakce žáků a studentů na preventivní program.

JSME ZPĚT - TOUR ČERVEN 2021

REVOLUTION TRAIN NAVŠTÍVIL MINISTR ZAHRANIČÍ ČR

Vzácná návštěva dorazila v úterý 8. září na palubu Protidrogového vlaku. Našemu projektu vyjádřil podporu ministr zahraničí Tomáš Petříček s manželkou Ivou. Původně bylo v plánu, že si vlak prohlédnou během naší zahraniční tour v německém Hamburku. Bohužel zasáhla vyšší moc a celé seznámení proběhlo v Praze-Dejvicích. Děkujeme a moc si zájmu vážíme.

V našich plánech na rok 2020 jsme sice kvůli pandemii museli udělat už hodně změn, ale netruchlíme. REVOLUTION TRAIN se přecejen dává znovu do pohybu. Na úvod stojíme v Milovicích a další zastávka? Brandýs nad Labem! To je podobné, jako ten Hamburk, jenom na tom Labi o trochu výš. Už teď se těšíme!

Starší vlakové zpravodajství zde. (klikejte)
AKTUÁLNĚ PROJEKT PROGRAMY O NÁS PARTNEŘI KONTAKTUJTE NÁS
Tour Historie Pro školy Pro média Reference       Eliášova 274/4, Praha 6
Vizualizace Pro rodinu Kariéra Napsali o nás  info@revolutiontrain.cz
      +420 774 724 757
5D Pro firmy Foto