REVOLUTION TRAIN Tour

2018

2017

2016

Mapa

ČESKÁ PODZIMNÍ TOUR 2017

Pro informace o možnostech návštěvy vlaku v jednotlivých městech piště na e-mailovou adresu rajnochova@revolutiontrain.cz .

Na pražské Dejvícké nádraží se vrátíme zase v prosinci. Aktuálně je možné objednávat prohlídky v Praze na termíny od 6. do 22. prosince a domlouvat rezervace na leden 2018.

TURNÉ V DURYNSKU A BAVORSKU

Pět týdnů na cestách a dvanáct měst Durynska a Bavorska máme s vlakem úspěšně za sebou. Každá zastávka byla jiná, zažili jsme spoustu překvapení i jedinečných okamžiků - návštěvy durynského zemského premiéra, hejtmanů, starostů, tiskové konference, odborné workshopy nebo jen zážitky s dětmi. Všechny dny však měly něco společného. O protidrogový vlak byl až neuvěřitelný zájem. Předem stanovenou denní kapacitu 450 osob jsme museli několikrát na úkor volného času lektorů navyšovat, a to i v sobotu, kdy k nám chodily pouze rodiny. V některých městech se naopak ve všedních dnech podařilo školní skupiny zorganizovat tak, že k nám jezdily za přispění rodičů až do večerních hodin celé třídy.

KONFERENCE V ANSBACHU

V Bavorském Ansbachu jsme uspořádali ve spolupráci se zástupci města a inspekce kriminální policie workshop a konferenci pro zájemce o další zapojení do projektu z okolních měst. Během dopoledne navštívila REVOLUTION TRAIN více než stovka zájemců o program, část z nich pak odpoledne dorazila na konferenci. Se svými příspěvky vystoupili mj. Daniela Tischer, Hermann Lennert a Thomas Ackermann z úřadu a policie města Ansbach, Hermann Borjans z BDK i Břetislav Brejcha z Národní protidrogové centrály. Své další preventivní projekty představili také zástupci místních organizací Modrého kříže a Diakonie. Děkujeme všem zúčastněným. Další město, ve kterém jsme i díky vám měli úspěch!

WORKSHOP VE SCHLEIZU

Už ve středu 20. září v souvislosti s příjezdem vlaku proběhl odborný workshop pro osobnosti z oblasti drogové problematiky v Saalfeldu. Zúčastnilo se jej více než 90 lidí a své příspěvky předneslo několik předních odborníků. O den později se na diskusním večeru ve Schleizu sešlo u tématu REVOLUTION TRAIN téměř 300 zájemců. Hlavním sponzorem večera byla spořitelna Kreissparkasse Saale-Orla, moderátorem diskuse redaktor týdeníku Spiegel Maik Baumgärtner. V úvodu se odehrál slavnostní podpisu kooperační smlouvy mezi REVOLUTION TRAIN a Svazem německých kriminalistů BDK (Bund Deutscher Kriminalbeamter). Závěrem diskuse přišla ze strany hejtmana okresu Saale-Orla pana Thomase Fügmanna výzva všem zúčastněným, aby podpořili opakování příjezdu vlaku a projekt obecně i v dalších letech.

REVOLUTION TRAIN V SAALFELDU NAVŠTÍVIL PREMIÉR DURYNSKA

První zastávkou velké podzimní tour v Durynsku a Bavorsku byl Saalfeld. Vedle spousty chytrých dětí nás navštívila řada dalších významných osobností, především si vlak osobně prošel předseda Durynské vlády Bodo Ramelow. Komplexností našeho programu byl mile překvapený a zdržel se déle, než bylo původně v plánu.

VÍCE NEŽ 500 NÁVŠTĚVNÍKŮ V AUE

Během jednodenní zastávky v Aue byla překročena kapacita vlaku a organizátoři museli opět přidávat prohlídky. Celkem zde ve středu 14. 6. absolvovalo kompletní program přes 500 lidí. Vlakem je provedli společně s lektory provozovatele vlaku Nadačního fondu Nové Česko také místní odborníci - tzv. multiplikátoři. K programu se navíc v Aue připojili se svými stánky pojištovna IKK classic, místní Diakonie a sdružení Johanniter-Unfall-Hilfe, kteří dále prohlubovali zážitek návštěvníků nabídkou služeb či ukázkami správného provádění první pomoci. REVOLUTION TRAIN se tak hned při první zastávce podařilo propojit s prací místních odborníků a tato spolupráce bude pokračovat i nadále. Po odjezdu protidrogového vlaku získají zástupci města od vlakového týmu výsledky sběru dat o závislostním chování mladistvých i návazný program, se kterým pak multiplikátoři mohou vyrazit do škol.

Hlavním sponzorem zastávky v Aue byla pojišťovna IKK classic. Děkujeme.

KONFERENCE V ANNABERG-BUCHHOLZ: PROTIDROGOVÝ VLAK JAKO SOCIÁLNÍ INOVACE A PROJEKT MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE

V úterý 13. června proběhla při příležitosti zastávky protidrogového vlaku v Annaberg-Buchholz odborná konference. Tématem byly sociální inovace a REVOLUTION TRAIN jako příklad úspěšného inovativního projektu pro česko-německou spolupráci. Akci podpořil Česko-německý fond budoucnosti a spořitelna Erzgebirgssparkasse.

Mezi hosty byli mj. psychiatr a psychoterapeut Ralf Rasch, konzul ČR v Drážďanech Jiří Kuděla, náměstek ředitele Národní protidrogové centrály PČR Břetislav Brejcha a take autor samotného protidrogového vlaku Pavel Tuma. Ten společně se zástupci města Annaberg-Buchholz představil vizi dlouhodobého fungování projektu REVOLUTION TRAIN v celé Evropě se všemi jeho přínosy - s inovativním a pro mládež srozumitelným přístupem k prevenci v jedinečném, a přesto mobilním a flexibilním prostoru, s komplexním výzkumem o závislostním chování mladistvých, i se schopností propojovat experty z různých sektorů.

POSLEDNÍ ZASTÁVKA JARA 2017 - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Cestou z druhé vlakové tour po Sasku stihneme navštívit ještě jedno české nádraží. V pondělí 19. června uvítáme školy i veřejnost ve Františkových Lázních. Vděk patří především panu Adlerovi z MP Františkových Lázní, který dal dohromady okolní obce i místní společensky odpovědné firmy a ti všichni se na zajištění příjezdu vlaku podíleli. Děkujeme i za návštěvníky!


POTŘETÍ ZA HRANICE A PODRUHÉ DO NĚMECKA

V Sasku se před půl rokem protidrogový vlak zalíbil. Proto ještě před plánovaným podzimním výjezdem, kdy pojedeme i do Bavorska a Durynska, stihneme návart do měst Annaberg-Buchholz a Plauen. Nově se zastavíme ve městě Aue. Po čerstvé zkušenosti na Slovensku se nyní těšíme se na staré známé tváře i nové formy spolupráce. Vznikne v Annabergu-Buchholzi nový vlak? O tom a také o dalších sociálně inovativních projektech bude konference 13. června. Odjezd už se blíží!

12. - 13. června Annaberg-Buchholz
14. června Aue
15. - 16. června Plauen

SPECIÁLNÍ ZASTÁVKA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Díky partnerovi našeho projektu společnosti E.ON si můžeme přičíst na TOUR JARO 2017 další destinaci. České Budějovice budou prvním městem v Jižních Čechách, do kterého vlak vypravíme. Během tří dnů určitě nestihneme přivítat všechny místní školy. Přesto zveme všechny zájemce z řad veřejnosti, aby se přišli podívat, proč se ve všech dosud navštívených městech REVOLUTION TRAIN tolik zalíbil. V budějovickém E.ONu se navíc rozhodli umožnit všem prohlídku zdarma. Smekáme a děkujeme.


Moravskoslezská tour II

Nové trasy, nová města, nové výzvy. REVOLUTION TRAIN opět vyráží do regionů a podruhé míří do Moravskoslezského kraje. Vedle Havířova, kam se protidrogový vlak vrací po půl roce, tentokrát zastaví v dosud nepoznaných městech. Připojí k nim navíc krátké návštěvy Hradce Králové, Valašského Meziříčí, Zlína a Olomouce. Tak, kam to máte nejblíž? Těšíme se na viděnou v některém z měst během REVOLUTION TRAIN Tour jaro 2017.

Harmonogram a termíny prohlídek pro veřejnost (školy objednáváme zvlášť) v protidrogovém vlaku během Moravskoslezské tour 2017 (viz termíny uvedené na mapce):

Pondělky až pátky: první prohlídka 15:30, poslední 18:20
Soboty - otevřeno 25. 3. a 1. 4. v Ostravě, 8. 4. v Českém Těšíně (výjimečně z důvodu výluky, zastávku zajistil Havířov), 22. 4. v Karviné, 29. 4. ve Frýdlantu a 6. 5. ve Valašském Meziříčí, první prohlídka 10:00, poslední 16:30
Ostatní soboty a všechny neděle, svátky a prázdniny - zavřeno

NEWS PROJECT PROGRAMMES ABOUT US PARTNERS CONTACT US
Tour Visualization Schools Press service Feedback       Eliášova 274/4, Prague 6
Families Photos In the media  info@revolutiontrain.cz
      +420 774 724 757
Companies