REVOLUTION TRAIN Tour

2018-2019

2017

2016

Mapa

PODZIM 2019 - ČESKO, SLOVENSKO I NĚMECKO!

25 zastávek druhé etapy jarní tour včetně Berlína!

JARNÍ TOUR 2019 V OBRAZECH

Uherské Hradiště

Kopřivnice

Olomouc a Prostějov

JE TO TADY - VYRÁŽÍME NA JARNÍ TOUR

A hned pěkně zostra. Jsme ve městě aut, a to díky finanční podpoře největší české automobilky!

ŠKODA AUTO a.s. je hlavním partnerem naší pětidenní zastávky v Mladé Boleslavi.
Akci doprovází stánek Městské policie, která má v zadním vagoně našho vlaku svoji prezentaci.
Zaměstnanecká pojišťovna ŠKODA nakoupila všem dětem na památku batůžek.
Kéž by měla všechna naše česká města podobně skvělé partnery...

SLOVENSKO SE PŘIPOJUJE K ČESKO-NĚMECKÉMU PROJEKTU

Slovenské nadšení nebralo konce. V jednom týdnu jsme se hned dvakrát objevili v hlavních televizních zprávách! Příjemné překvapení. V každém městě bylo vyprodáno, vlak trhal návštěvnické rekordy. A navíc výsledkem závěrečné tiskové konference v Bratislavě byla skvělá zpráva: Slovensko do toho jde s námi.

Už zájem škol v Žilině nás překvapil. Čekání na prohlídku studentům nevadilo. Městská policie Martin zase skvěle zorganizovala návštěvu Protidrogového vlaku. Dostat k nám (na státní svátek) tolik žáků - za to klobouk dolů. Tým Městské policie Liptovský Hrádok se rozhodl trumfnout své kolegy z Martina a naplnil vlak školami. Poslední učitel se studenty vešel po 18:30 a my opět překročili maximální denní kapacitu. Přes 550 návštěvníků! A Ružomberok? Opět skvěle připravená akce ve spolupráci s městskou policií. Příjezd vlaku podpořila nadace SUPRA. Reportáž veřejnoprávní televize zde:

O tom, jak Tvrdošín a Námestovo praskaly ve švech, se mohla přesvědčit předsedkyně Žilinského kraje Erika Jurínová, která akci v každém městě finančně podpořila, stejně jako župan Trnavského kraje Jozef Viskupič. Galanta a Sládkovičovo? Více než 800 lidí navštívilo náš vlak, včetně župana a primátorů okolních měst. Velké díky patří primátorovi Galanty Peteru Paškovi. Bez jeho velkého nasazení a pomoci partnerů by zde vlak nemohl zastavit.

Vše uzavřela tisková konference v Bratislavě za asistence, politiků, županů, primátorů a více než 50 policistů z celého Slovenska. Slovensko se přidává k našemu modelu PREVENCE 2.0 a pro příští rok chce, aby posádku vlaku tvořili slovenští preventisté.

Z ČECH SE PŘESOUVÁME NA MORAVU A SLOVENSKO

Jsou za námi města Plzeň, Strakonice, České Budějovice, Jindřichův Hradec a Jihlava.

V Plzni náš program doplnilo Krajské ředitelství policie spolu s pojišťovnou ministerstva vnitra. Strakonice překvapily aktivitou městské policie, domova mládeže opět ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie - tentokráte z Českých Budějovic.

44. motorizovaný prapor Jindřichův Hradec prezentoval svoji techniku spolu se zdravotnickou službou Promedic. Den v Jihlavě zaplatila sociálně zodpovědná firma BOSCH DIESEL s.r.o. s přispěním Kraje Vysočina.

Další zastávka Ivančice.

90 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ, 90 MĚST, 4 STÁTY

Unikátní inovativní protidrogový projekt Revolution train nabírá na síle. Nebude dlouho trvat a příběh v protidrogovém vlaku si prožije návštěvník s pořadovým číslem 100 tisíc.

Aktuálně je za námi Durynsko a s ním jeho 10 000 návštěvníků, celkově už 30 000 z Německa. Každý den jsme měli vyprodáno, vyškolili jsme 75 německých protidrogových preventistů, vyslechli příběhy, na které nezapomeneme. My jsme odjeli, oni zůstávají a dál budou pracovat s naším návazným programem TO JE ZÁKON KAMO!

A jedeme dál. Česko-Slovenská tour je před námi.

NADŠENÍ V DURYNSKU NEBERE KONCE

Je za námi dalších 5 měst. Schleiz, Erfurt, Sömmerda, Apolda a poslední byla Gotha, kde tiskovou konferenci navštívilo přes 100 odborníků. Zájem o vlak je tak velký, že byl vytvořen pořadník na možná uvolněná místa!

Pojďme to německé nadšení z RT přesunou také do Čech. I u nás je mnoho schopných organizací, či nespokojených rodičů, kteří (pokud není zájem města), mohou dostat vlak blíže dětem. Mít pak u vlaku stánek a ukázat dětěm, že stále existuje mnoho volnočasových aktivit. Napište. Poradíme Vám, jak na to :-)

VIVA TOUR DURYNSKO

Podzimní tour začala již podruhé ve městě Schleiz. Je tu mnoho schopných lidí, kteří náš projekt již začlenili do svých projektů. Vlak zde byl každý den vyprodán, navštívil nás i policejní prezident Durynska a na večerní workshop dorazilo přes 250 odborníků. Mysleli jsme si, že takový začátek je nejlepším potvrzením smysluplnosti naší společné práce. Z omylu nás vyvedly dva příběhy, na které jsme ve Schleizu narazili.

Příběh první

Lidé z COURAGE gegen Drogen se nám svěřili s rok starým zážitkem. Tehdy v jedné ze školních tříd, které navštívily vlak, byl i místní "dětský kápo". Do školy nosil drogy a mezi svými vrstevníky byl populární. Po návštěvě vlaku se to ale změnilo: ostatní děti ho dnes ignorují, pochopily, že ten, kdo rozdává smrt, není cool.

Příběh druhý...

… nám vehnal slzy do očí. K vlaku přišla matka s dcerou a děkovala nám za záchranu syna. Toho návštěva vlaku hluboce zasáhla. Své matce poté řekl, že vlakový příběh je i jeho příběhem a že nechce skončit stejně. Rozhodl se skončit s drogovými experimenty. Matka nám ukázala fotografie svého syna z jeho drogového období a z poslední doby. Přerod trosky ve zdravého veselého mladíka nás dojal.

JARO 2018: NEZPOMALUJEME!
ÚSPĚŠNÉ ZASTÁVKY I ZÁŠTITA MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ

Celé jaro 2018 bylo opět velmi dynamické - padaly další návštěvnické rekordy (Nový Jičín, Borna). Přestože jsme v Borně přidali několik prohlídek navíc, na 200 návštěvníků se nedostalo - někteří za námi cestovali i více jak 70 km. Na vyprodaná německá nádraží se vracíme hned na celé září. Dále pak míříme přes Čechy a Moravu na Slovesko i do Rakouska. Na trasu můžeme zařadit už jen pár posledních měst, kde zastavíme.

Do Prahy se vracíme až v prosinci. Finální trasu zveřejníme začátkem září, kdy také představíme další nové návazné programy a pracovní skupiny jednotlivých krajů. Informovat stíháme jen z rychlíku, ale vězte, že REVOLUTION TRAIN jede dál a věci se prostě dějí.

P.S. Už jste si prohlédli naši novou záštitu od ministra zdravotnictví? (klikejte)

REVOLUTION TRAIN V DRÁŽĎANECH A V BERLÍNĚ: SLAVNOSTNÍ PŘEDSTAVENÍ NOVÉ VERZE EVROPSKÉHO PROTIDROGOVÉHO VLAKU

Německo se stává zemí našemu projektu zaslíbenou. Ačkoliv i v Čechách máme za sebou (a před sebou) ohromný kus práce, právě u našich západních sousedů jsme dosáhli dalších úspěchů a velkého uznání.

Na celoněmeckém 23. ročníku Dne prevence v Drážďanech jsme nejprve ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou (NPC) a Svazem německých kriminalistů (BDK) představili novou generaci evropského Protidrogového vlaku - Verzi 2.0. Policisté z Bavorska, Saska a BDK na tomto veletrhu prevence prováděli stávajícím českým Protidrogovým vlakem své kolegy z celého Německa. Vlak zde navštívil také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Ti všichni viděli aktuální verzi projektu i plány nového modelu. Současný protidrogový vlak, jehož prohlídku absolvovalo už přes 80 000 návštěvníků, je dnes přetížený. Verze 2.0 reaguje na tento ohromný zájem o projekt REVOLUTION TRAIN. Bude mít formu kontejnerové soupravy, takže nebude vázaná pouze na železnici.

Po akci v Drážďanech následoval přesun do Berlína, kde na nádraží Wannsee proběhla tisková konference. Zde jsme oznámili spolupráci a koordinaci odborného grémia na vývoj Verze 2.0. Zúčastnili se opět zástupci NPC, BDK, ale také náměstek policejního prezidenta plk. Ing. Mgr. Jaroslav Vild. Ten uvedl, že projekt má plnou podporu vedení PČR. Zájem o projekt byl v Berlíně neuvěřitelný, odpoledne k vlaku dorazilo 6 přenosových vozů a výsledky můžete zhlédnout například zde: https://mediathek.rbb-online.de/tv/rt...

Tiskovou zprávu stahujte zde: tiskova-zprava_15-06-2018.docx

CHYSTÁ SE TOUR "SEVEROZÁPAD"

Změna termínů vyhrazena.

OZVĚNY Z TOUR: PREVENCE 2.0 PŘEDSTAVENA PRO POLSKO I SLOVENSKO, MINIVELETRHY FUNGUJÍ, WORKSHOPY CHYSTÁME V KAŽDÉM KRAJI

Vlak stále brázdí koleje na své jarní tour. Stihl už navštívit 10 měst. V nich jsme uspořádali řadu workshopů, tiskových konferencí i setkání pracovních skupin pro ČR, Slovensko a Polsko, kde dále představuje nový koncept prevence 2.0. a propojujeme místní odborníky i organizace.

V mezičasech je vlak pravidelně zcela vyprodaný. Rekord letošní tour je zatím 527 návštěvníků za den v Novém Jičíně. Děkujeme všem za návštěvu. Vlakem to ale zdaleka nekončí! Díky zápalu našeho týmu naplno fungují i miniveletrhy a další návazné aktivity.

V květnu se podíváme i na západ Čech a pokračovat budeme do Německa. Pomalu vyhlížíme města jako jsou Rakovník, Žatec, Ústí nad Labem, Most, Chomutov, Cheb a další. Přesnou trasu s daty zveřejníme v nejbližších dnech.

Do své domovské stanice PRAHA-DEJVICE se REVOLUTION TRAIN vrátí až na konci června.

TOUR ČÍSLO 8

NEWS PROJECT PROGRAMMES ABOUT US PARTNERS CONTACT US
Tour Visualization Schools Press service Feedback       Eliášova 274/4, Prague 6
Families Photos In the media  info@revolutiontrain.cz
      +420 774 724 757
Companies